
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 10881
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12854
Ext.Price$0.12854
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12854 | $0.12854 |
| 10 | $0.11462 | $1.14620 |
| 50 | $0.10221 | $5.11050 |
| 100 | $0.09114 | $9.11400 |
| 500 | $0.08127 | $40.63500 |
| 1000 | $0.07246 | $72.46000 |
